Infračervená termografie může být mimořádně užitečná pro zdravotníky a lékaře na klinikách jako technologie podpory diagnózy, která pomáhá individualizovat a přizpůsobit léčbu a kvantifikovat správný vývoj zranění/patologie.

PODPORA DIAGNOSTIKY

Infračervená termografie se osvědčila jako dobrá diagnostická podpora v lékařském prostředí. ThermoHuman poskytuje rychlý výsledek předběžného screeningu, který může zdravotníky navést k nejvhodnější diagnostické technice, a tím šetřit zdravotnickým zařízením čas a peníze.

PŘIZPŮSOBENÍ LÉČBY

V závislosti na povaze poranění nebo patologie může mít tkáň různé tepelné reakce (hypo nebo hypertermie). Tyto objektivní, rychle a neinvazivně získané informace může ThermoHuman poskytnout jako vodítko pro zdravotníky, aby správně identifikovali problém, sledovali a přizpůsobili léčbu individuálním okolnostem.

MONITOROVÁNÍ ZRANĚNÍ
 

Tepelné metriky poskytované ThermoHuman pomáhají zdravotníkům kvantifikovat a sledovat proces regenerace a vyhnout se jakémukoli potenciálnímu riziku opětovného zranění nebo úrazu. Tyto objektivní informace lze poskytnout ve vizuálních a individualizovaných zprávách, takže pacienti mohou lépe porozumět a vizualizovat vývoj zranění/patologie.

Příklady poranění měkkých tkání

Zde uvádíme příklady různých poranění tkání a jejich tepelný profil. Zobrazujeme avatara s asymetriemi a termosnímky. Jak můžeme pozorovat, tepelné chování se liší v závislosti na dotčené tkáni: například natržení svalu vytváří hypotermii v postižené oblasti (chladnější oblast); ale zlomeniny kostí, vazů nebo šlach na druhé straně způsobují hypertermii (teplejší oblasti).

Adaptace na léčbu

V následujícím případě byl fotbalista léčen se zánětem Achillovy šlachy na pravé noze. Tendinitida je zánět a první hodnocení ThermoHuman nám ukázalo, že v poraněné oblasti nebyla žádná hypertermie. Kvůli tomu lékař a fyzioterapeut přehodnotili diagnózu, protože měli podezření, že se skutečně jedná o neuropatii. Tento druh poranění má jiný tepelný profil (hypotermie), proto přizpůsobili léčbu a několik dní po asymetrii se u zraněných vrátily do normálních hodnot.

Monitoring zranění

V tomto příkladu můžeme pozorovat vývoj poranění ACL. Zobrazujeme vývoj avatara a termosnímků: před zraněním, jeden den po zranění, jeden, tři a pět měsíců po operaci. ThermoHuman nám umožňuje sledovat vývoj zranění, kvantifikovat asymetrii na pravém koleni a také kontrolovat další oblasti, které by mohly být kompenzovány nebo které mohou být relevantní pro rehabilitaci (jako kvadriceps nebo kotník).